انجمن صنایع پلیمر اصفهان

20 April, 2024
7.79°C Tehran
7F5B2482-1836-44DA-A5CB-86ED3C499105

گسترش‌‌‌ همکاری‌‌‌های صنعتی با کشورهای آمریکای لاتین

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای اقتصاد :

دنياي‌اقتصاد : معاون وزیر صمت در راستای اجرایی‌‌‌ کردن سیاست دولت سیزدهم برای گسترش همکاری‌‌‌های تجاری و صنعتی با کشورهای آمریکای لاتین و پیرو توافقات انجام‌شده در سفر اخیر رئیس‌‌‌جمهور به این منطقه، در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی «هاوانا» با معاون نخست‌وزیر، وزیر تجارت خارجی و معاون وزیر صنایع کوبا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌‌های صنعتی ایران، فرشاد مقیمی که به‌عنوان نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و در پی دعوت معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت خارجی و سرمایه‌‌‌گذاری کوبا برای حضور در سی و نهمین نمایشگاه بین‌المللی هاوانا (FIHAV ۲۰۲۳) به کوبا سفر کرده است، در راستای اجرایی‌‌‌کردن سیاست دولت سیزدهم برای گسترش همکاری‌‌‌های تجاری و صنعتی با کشورهای آمریکای لاتین با مقام‌‌‌های این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.در این راستا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌‌های صنعتی ایران با «کاپری‌ ساز» معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت خارجی کوبا دیدار اختصاصی داشت و در این دیدار چگونگی همکاری درباره مبادلات تجاری در زمینه صنایع کوچک و متوسط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.همچنین مسائل مربوط به مجموعه شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه هاوانا که در فرآیند عقد قرارداد با طرف‌‌‌های کوبایی خود دچار موانعی شده بودند، مطرح شد که معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت خارجی کوبا قول مساعد برای رفع این موانع و تسهیل فعالیت‌‌‌های شرکت‌های ایرانی است.

معاون نخست‌وزیر کوبا در ادامه از غرفه‌های ایران در نمایشگاه بین‌المللی هاوانا کوبا بازدید به عمل آورد و از کارکنان خود فردی را برای پیگیری ویژه مسائل شرکت‌های ایرانی معرفی کرد. معاون وزیر صمت کشورمان همچنین با معاون وزیر صنایع و رئیس شرکت فولاد و صنعت «خه میس» نیز دیدار و گفت‌وگو داشت.مقیمی در این دیدار، از اعلام آمادگی برای همکاری در حوزه ماشین‌آلات کشاورزی، خبر داد و افزود: آمادگی داریم طرف کوبایی نیازهای خود در حوزه فولاد را اعلام کند تا ما در تامین مواد اولیه و واسطه کمک کنیم.وی‌ با بیان اینکه در زمینه نوسازی و بازسازی صنایع نیز آمادگی همکاری داریم، اضافه کرد: سطح بالای همکاری در سطح رئیس‌‌‌جمهور دو کشور زمینه را برای همکاری‌‌‌های اقتصادی در سطوح گسترده فراهم کرده است.مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌‌های صنعتی ایران، همچنین از شرکت‌‌های کوبایی برای حضور در ایران و نشست تخصصی با همتایان خود دعوت کرد و ادامه ‌‌‌داد: می‌توانیم قطعات یدکی ماشین‌آلات کشاورزی را برای شرکت‌های کوبایی تامین کنیم و در زمینه صنایع کوچک نیز می‌توانیم حلقه‌های مفقوده صنایع کوبا را تکمیل کنی.

معاون وزیر صنایع کوبا نیز در این دیدار با بیان اینکه در حوزه تولید تجهیزات کشاورزی و ماشین‌آلات مرتبط فعال شده‌‌‌ایم، گفت: در زمینه قطعات یدکی ماشین‌آلات کشاورزی به‌دلیل مشکلات مالی و فرسودگی ماشین‌آلات، ظرفیت نصب‌شده بالایی بلااستفاده مانده است. بر اساس نیازسنجی انجام‌شده از طراحی تا خدمات پس از فروش ماشین‌‌‌آلات را در کوبا انجام می‌‌‌دهیم. گونزالس در ادامه این دیدار با بیان اینکه منابع آبی، نیکل و ظرفیت‌‌‌هایی داریم که نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم، افزود: در حوزه تبادل دانش و تجربه نیز می‌توانیم از ظرفیت ایران استفاده کنیم. یک هیات تجاری به ایران اعزام می‌‌‌کنیم تا با توانمندی‌‌‌های ایران به‌‌‌ویژه در حوزه صنایع کوچک و متوسط بیشتر آشنا شویم. همچنین می‌توانیم به‌عنوان قطب منطقه عمل کنیم و در آمریکای لاتین صادرات محصولات واحدهای تولیدی شما را داشته باشیم.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سبد خرید