چالش‌های صنعت پلیمر در پنجمین همایش ملی پلیمر ایران

یکی از بخش­های جذاب پنجمین همایش ملی پلیمر ایران (همپا 98)، بخش بررسی چالش‌ها و مسایل موجود در هر یک از کارخانجات صنایع پلیمری کشور است. هدف از این بخش، ارائه مسایل موجود در کارخانجات فعال در حوزه پلیمر و کامپوزیت، و یافتن راه‌کارهای لازم برای حل آنها توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان، پژوهشگران مستقل و شرکت‌های کوچک و متوسط خلاق و نوآور (اعم از دانش‌بنیان و غیر آن) در این حوزه می‌باشد. شرکت‌ها می‌توانند چالش‌های خود را در زمینه‌های مختلف ذیل ارائه کنند:

· مسایل فنی و تخصصی در حوزه تولید مواد اولیه پلیمری و شیمیایی،

· طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع پلیمری،

· مشکلات مربوط به انرژی و زیست محیطی،

· جستجوی راهکارهای مدیریتی و اقتصادی مرتبط با واحد تولیدی.

از این رو، کمیته ارتباط با صنعت همایش، با همکاری دفتر ارتباط با صنعت و جامعه در دانشگاه اصفهان، پس از فراخوان اولیه، ابتدا چالش‌های صنعتی را در قالب کاربرگ‌ RFP، از صنایع مختلف دریافت می‌نماید و پس از بررسی اولیه، طبقه­بندی موضوعی آنها صورت می­گیرد. چالش‌های صنعتی با موضوعات مختلف به صورت ویژه به متخصص مربوطه معرفی خواهد شد و یا در صورت تمایل در روز همایش، به صورت پوستر در معرض دید اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، دانشجویان و کارشناسان شرکت‌های دانش بنیان قرار خواهد گرفت. پس از مذاکرات اولیه در حاشیه همایش، چالش‌های صنعت در قالب قراردادهای پژوهشی بین دانشگاه و صنعت و یا تعریف پایان‌نامه‌های دانشجویی با هدف حل مشکلات صنعت، رشد و ارتقای صنعت پلیمر و رفع وابستگی به خارج برای مقابله با تحریم ها و رونق تولید در کشور قابل حل خواهد بود.

شرکت­هایی که مایلند چالش­های صنعتی خود را در این همایش مطرح نمایند، لازم است برای شروع فرایند، ابتدا در سايت همايش ثبت نام نمايند و سپس کاربرگ‌RFP را تکمیل و حداکثر تا تاریخ 98/6/31 از بخش ارسال فايل در پنل کاربريارسال نمایند.

کاربرگ معرفي چالش هاي صنعتي
http://hampa98.ui.ac.ir/fa/files.php?rid=11

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *