IMG_1359

نگاه دولت سیزدهم به بازار سرمایه، نگاه حمایتی است

به گزارش ایسپیا به نقل از ایسنا:

از سازمان برنامه و بودجه، «داود منظور»، در نشستی چهار ساعته با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و جمعی از فعالان و دست‌اندرکاران بازار سرمایه کشور که شامگاه شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار شد، اظهار داشت: بازار سرمایه دماسنج اقتصاد کشور است و اوضاع آن، نشان دهنده حال و هوای بقیه بازارها در کشور است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تلاش ما در سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان نهاد راهبر توسعه، انجام گفتگوهای راهبردی با همه ذی‌نفعان در توسعه کشور است و یکی از مهم‌ترین شرکای راهبردی ما، بازار سرمایه است.

بازار سرمایه به محیط آرام و پیش‌بینی‌پذیر دارد

وی با بیان اینکه بازار سرمایه برای فعالیت خود نیاز به محیط آرام و پیش‌بینی‌پذیر دارد، گفت: مسئولیت جمعی ما در دولت و شما فعالان بازار سرمایه، ایجاد فضایی مطمئن، جذاب و آرام برای فعالیت سرمایه‌گذاران در داخل کشور و اعتمادسازی هرچه بیشتر در فعالان بازار سرمایه است تا راه برای فرار سرمایه‌ها به خارج کشور بسته شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به نسبت پایین کنونی بدهی دولت به تولید ناخالص داخلی در کشور، تاکید کرد: نگاه دولت سیزدهم به بازار سرمایه، یک نگاه حمایتی است و نیاز دولت به این بازار، یک نیاز راهبردی است. مخصوصاً برای تحقق شعار امسال که جهش تولید با مشارکت مردم است، بازار سرمایه به عنوان نماد مشارکت مردم، می‌تواند نقش برجسته‌ای در مشارکت آفرینی عمومی در تأمین مالی دولت ایفا کند.

برنامه عملیاتی تحقق شعار سال تهیه و ارائه شده است

منظور بیان کرد: برای تحقق شعار امسال و عمل به فرامین مقام معظم رهبری، برنامه عملیاتی تحقق شعار سال در روزهای آغازین سال، از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور، تهیه و ارائه شده و اکنون باید با رویکرد همکاری بین دولت و بازار سرمایه، سهم این بازار در تحقق شعار سال نیز به خوبی تبیین و اجرا شود

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *