20190911212612cb-۱۲۵۲۹

معرفی 30 طرح پایین‌دستی همزمان با نمایشگاه ایران پلاست

دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی همزمان با برگزاری نمایشگاه ایران‌پلاست 30 طرح پایین‌دستی را برای علاقمندان به سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی در سایت خود بارگذاری کرد

به گزارش ایسپیا به نقل از نیپنا، نشست تخصصی «بررسی فرصت‌های توسعه صنایع تکمیلی در خط اتیلن غرب» به همت دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی امروز (سه‌شنبه، 19 بهمن‌ماه) در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست برگزار شد.

مجید نعیمی، نماینده دفتر صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در این نشست با اشاره به اینکه خط اتیلن غرب ظرفیت بسیار مطلوبی برای توسعه صنایع پایین‌دستی دارد، افزود: در واقع مجتمع‌هایی که از این خط، اتیلن دریافت کرده و پلی‌اتیلن را در گریدهای مختلف تولید می‌کنند، می‌توانند صنایع پایین دستی مرتبط با پلی‌اتیلن را توسعه دهند.

وی ادامه داد: به این منظور، دفتر صنایع پایین دستی با همکاری یکی از شرکت‌های مشاوران خود 45 طرح را برای توسعه صنایع پایین دستی تعریف کرده که از میان آنها 30 طرح انتخاب و همزمان با نخستین روز پانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست در سایت دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی بارگذاری شد که در همین مدت کوتاه با استقبال خوبی از سوی سرمایه‌گذاران روبرو شده است.

نماینده دفتر صنایع پایین‌دستی پتروشیمی گفت: در این طرح‌ها مطالعات اولیه، مطالعات سرمایه‌گذاری زمین، مجوزهای لازم و مواد اولیه‌ای که برای احداث واحدهای پایین دستی نیاز است با جزییات بیان شده است.

نعیمی افزود: به نظر می‌آید که سرمایه‌گذاری بسیار جذابی برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند با سرمایه پایین و بازدهی بالای وارد فعالیت شوند، باشد.

به گفته وی، در حاشیه نشست تخصصی امروز، صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری‌های کوچک اعلام کرد که می‌تواند تسهیلات خوبی در اختیار سرمایه‌گذاران صنایع پایین دستی قرار دهد.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با مشارکت ۴۳۰ شرکت داخلی و خارجی در چهار گروه مواد اولیه، ماشین‌آلات، کالای ساخته و نیمه‌ساخته و خدمات فنی و مهندسی از ۱۸ تا ۲۱ بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *