انجمن صنایع پلیمر اصفهان

17 June, 2024
7.79°C Tehran
فرانسه

محورهای همکاری‌های تجاری ایران و فرانسه

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای‌اقتصاد رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه در تهران با سرپرست معاونت بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرده و دو طرف راه‌‌‌‌‌‌‌‌های افزایش سطح همکاری‌های تجاری دو کشور را بررسی کردند.

 در این نشست نیلوفر اسدی، سرپرست معاونت بین‌الملل اتاق ایران با بیان اینکه قصد داریم روابط تجاری با کشورهای هدف را در راستای منافع تجار و بازرگانان ایرانی گسترش دهیم و از طریق بر‌‌گزاری وبینارهای عمومی و تخصصی برای نیل به این هدف تلاش می‌کنیم، گفت: عدم‌صدور مجوز حمل‌ونقل برای ناوگان جاده‌‌‌‌‌‌‌‌ای بین‌المللی ایران و عدم‌صدور ویزای شنگن برای رانندگان از جمله موانع گسترش همکاری‌های تجاری دو کشور است. او همچنین بر بر‌‌گزاری نشست‌های منظم با بخش اقتصادی سفارت و اتاق مشترک ایران و فرانسه تاکید کرد. سما فرخنده‌نژاد، مدیرکل اروپای معاونت بین‌الملل اتاق ایران هم خواستار معرفی شرکت‌های معتبر فرانسوی و تبادل اطلاعات اقتصادی و تجاری در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف از سوی سفارت فرانسه شد.

ژان‌ژاک گیودو، رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه نیز با تاکید بر اعلام آمادگی خود برای همکاری بیشتر با اتاق ایران گفت: ویزای این کشور برای مقصد نهایی و نه کشورهای در طول ترانزیت صادر می‌شود، بااین‌حال اما آمادگی کامل از طرف سفارت فرانسه در تهران برای همکاری در این زمینه وجود دارد. به گفته او صنایع غذایی، بهداشتی، پزشکی و دارویی می‌تواند محور همکاری‌‌‌‌‌‌‌‌ها و مراودات تجاری دو طرف قرار گیرد. گیودو همچنین خواستار تداوم ارتباط بخش اقتصادی سفارت با کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران شد که با استقبال اتاق ایران مواجه شده است. اسدی دراین‌باره گفت: تشکل‌ها و اتحادیه‌‌‌‌‌‌‌‌های تخصصی صنایع غذایی، دارویی، کشاورزی و تجهیزات پزشکی می‌توانند با فرانسه در زمینه اقتصادی همکاری کنند.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سبد خرید