171119964

فرهنگ سرمایه‌گذاری باید در سطح جامعه نهادینه شود

به گزارش ایسپیا به نقل از ایرنا :

استاندار کرمان با بیان اینکه فرهنگ سرمایه‌گذاری در کل کشو رباید نهادینه شود، گفت: بخش خصوصی به خدمات دولت نیاز دارد و باید شرایط را برای سرمایه‌گذاری این بخش تسهیل کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمدمهدی فداکار، امروز (دوشنبه) در نشست خبری همایش کرمان آیدکس در اتاق بازرگانی ایران، افزود: استانداری در برگزاری این همایش مشارکت کرده چون معتقدیم که فرهنگ و ضرورت سرمایه‌گذاری باید در تمام ابعاد آن نهادینه شود و به مطالبه جامعه تبدیل شود. در مسیر سرمایه‌گذاری، بخش خصوصی یک بعد از کار را در دست دارد و باید حمایت‌های دولتی نیز وجود داشته باشد.

استاندار کرمان افزود: بخش خصوصی به خدمات دولت نیاز دارد و باید شرایط را برای سرمایه‌گذاری این بخش تسهیل کنیم. در این بین تلاش برای جلوگیری از خروج ارز و حتی بسترسازی برای جذب سرمایه‌های خارجی، موضوعی است که به جد پیگیری می‌شود.

فداکار از تلاش‌های استانداری کرمان در راستای تقویت سرمایه‌گذاری استان در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی‌های تجدیدپذیر، گردشگری و بخش معدن سخن گفت و افزود: ظرفیت شهرهای استان کرمان متنوع است، از این رو شاهد سرمایه‌گذاری در کل منطقه هستیم و اکنون کل زنجیره فولاد و بخشی از مس در استان وجود دارد.

به گزارش ایرنا، همایش کرمان آیدکس از ۲۴ تا ۲۷ اردیبهشت در استان کرمان برگزار خواهد شد.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *