169761463

ظرفیت نیروگاه‌های کشور از مرز ۹۲ هزار مگاوات عبور کرد

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای ایرنا:

از وزارت نیرو، نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی المهدی هرمزگان دارای دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی است که پروژه ساخت این مجموعه در قالب تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های نیرو و صمت برای ایجاد نیروگاه در صنایع بزرگ در حال انجام است.

در مدت‌زمان بهره‌برداری از واحد گازی نیروگاه المهدی، ۸۰ نفر به‌صورت مستقیم مشغول به فعالیت خواهند بود.

سیستم کنترل و تحریک ژنراتور این نیروگاه بومی بوده و برای نخستین‌بار در کشور سیستم بومی راه‌انداز توربین گاز (MAPFC) ساخت گروه مپنا در این مجموعه عملیاتی شده است.

از ابتدای سال تاکنون یک‌هزار و ۸۳۸ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده و با اتصال این واحد به شبکه سراسری، ظرفیت نصب شده کل نیروگاه‌های حرارتی به ۷۴ هزار و ۸۸۸ مگاوات رسیده است.

اکنون ۱۴۱ نیروگاه حرارتی در قالب ۶۲۳ واحد تولید برق حرارتی در حال فعالیت هستند که بیش از ۶۸ درصد این ظرفیت در اختیار بخش خصوصی است.

این در حالی است که در راستای توسعه نیروگاه‌های خود تامین صنایع، تاکنون ۲ واحد نیروگاه برق صنایع به ظرفیت هر یک ۱۸۳ مگاوات در سمنان و نیروگاه خود تأمین فولاد مبارکه اصفهان به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات وارد مدار شده و نیروگاه آلومینیوم المهدی چهارمین نیروگاه خود تأمین برق صنایع است که به شبکه برق کشور می‌پیوندد.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *