C3AC3D02-DE99-4BC7-B797-60FE2C60285B

ضرورت همگرایی کامل برای حفاظت از محیط زیست

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای ایسنا

از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «فرشاد مقیمی» در پیام خود به مناسبت روز ملی هوای پاک آورده است: بیست و نهم دی ماه، روز ملی هوای پاک، به منظور ارتقای آگاهی و همزمان قدردانی از محیط زیست به‌دلیل نیاز مبرم بشر به هوای پاک و عاری از هرگونه تهدید برای سلامت عمومی نامگذاری شده است. هوایی که خداوند بخشنده به عنوان مایه حیات به ابناء بشر و سایر مخلوقات هدیه داده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه‌داد: استفاده بی رویه از سوخت‌های فسیلی مسبب تولید گازهای گلخانه ای و در پی آن تولید آلاینده‌های زیست محیطی شده، به‌طوری که پایه‌های حیات بر روی زمین در معرض خطر جدی است.

مقیمی خاطرنشان کرد: مغفول شدن از چند اصل مهم اعم از رعایت الزامات تعامل میان بشر و سایر گونه های حیاتی در کره زمین، آموزش بر مبنای احترام به محیط زیست و حفظ منابع غنی محیطی و طبیعی، کاهش و تغییر سرانه و الگوی مصرف، شیوه درست مدیریت آلاینده‌ها، عدم‌توجه به مبانی توسعه پایدار و مدیریت منابع انرژی و اصلاح الگوی مصرف آن در بخش‌های مختلف، از مهمترین جنبه‌های تهدید کننده محیط زیست به شمار می‌روند.

وی تاکید کرد: برای نجات محیط زیست و پاسداشت آن، اراده انفرادی سازمان‌ها و دستگاه‌ها کافی نیست، بلکه اراده واحد آنها و تشکل‌ها، موسسات، سمن‌ها، صاحبان صنعت و آحاد مردم لازم است.

معاون وزیر صمت ادامه‌داد: ما در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های تابعه با وجود سهم ناچیز صنایع کوچک و متوسط در آلودگی هوا، به این موضوع می اندیشیم و همزمان با رعایت ضوابط زیست محیطی در استقرار واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش، موضوع کنترل آلاینده‌های هوا و رعایت ضوابط مربوطه را در فعالیت‌های خود لحاظ می‌کنیم.

وی با گرامیداشت روز ملی هوای پاک، همه آحاد جامعه به‌ویژه کارشناسان، مدیران و دست‌اندرکاران حوزه صنایع کوچک و متوسط، متعاملان در حوزه سیاست‌گذاری، شرکت‌ها و موسسات و صاحبان صنایع خرد و کوچک و متوسط را به منع تخریب مستقیم و غیرمستقیم محیط زیست، ارتقای فرهنگ و اخلاق زیست محیطی و همگرایی کامل به‌منظور حفاظت از محیط زیست، اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و حامل‌های انرژی، کاهش و کنترل آلاینده‌های زیست محیطی در مبدا و استفاده از فناوری‌های سازگار و دوست‌دار محیط زیست کرد.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *