16F565B7-3182-462F-8213-603A92DAB78F

روی دیگر سکه در بازار سکه و طلا!

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای ایسنا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از تغییرات قابل توجه قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در پی نوسان افزایشی نرخ ارز در بازارهای داخلی طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: باتوجه به شرایط رکود بازار سکه و طلا که از ابتدای سال بر این بازار حاکم شده بود، در روزهای پایانی این هفته کمی تکان خورد.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: در مجموع هفته‌ای که گذشت، علیرغم کاهش ٢٠ دلاری اونس جهانی طلا در طول هفته، در بازار داخل روند افزایشی قیمت‌ها را شاهد بودیم. در این هفته هر اونس طلا میانگین ٢٠ دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و این در حالی است که تا هفته‌های پیش تر، سیری صعودی در پیش داشت اما در یک هفته اخیر تغییر مسیر داده و به سمت نزولی شدن حرکت کرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازارهای داخلی اما روند بازار سکه و طلا روند افزایشی قیمت‌ها را داشتیم که بخش عمده آن به سبب نوسانات افزایشی نرخ ارز بود و بخش اندکی از آن نیز به سبب تقاضاهای شکل گرفته از اواسط هفته به بعد و به نزدیک شدن به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بود که در آستانه روز مادر، بازارهای داخلی نسبت به رکود و کاهش شدید تقاضایی که از ابتدای سال بر بازار سکه و طلا حاکم شد، بازار با اندکی افزایش تقاضا روبرو شد.

وی درباره تغییرات قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در بازار در آخرین معاملات پایانی هفته (پنجشنبه) نسبت به ابتدای هفته‌، گفت: هر گرم طلای ١٨ عیار در مجموع با ۴١ هزار تومان افزایش در آخرین معاملات هفته، دو میلیون و ۵۵۴ هزار تومان به  ازای هر گرم معامله شد.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *