171097522

حضور پررنگ بخش خصوصی عراق در نمایشگاه صادراتی ایران

به گزارش ایسپی به نقل از ایرنا :فرزاد پیلتن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با اطلاع‌رسانی و پیگیری بخش‌های بازرگانی و اقتصادی سفارت ایران در عراق و همچنین کنسولگری‌های کشورمان در کربلا، نجف، بصره، اربیل و سلیمانیه و مشارکت اتاق مشترک بازرگانی ایران- عراق حدود ۳۰۰ تاجر و فعال اقتصادی و مقامات تشکل‌های بخش خصوصی این کشور برای بازدید از این نمایشگاه سازماندهی و جهت بازدید از توانمندی‌های تولیدی و صادراتی ایران، به کشورمان آمدند.

وی افزود: در ترکیب هیات‌های اعزامی از استان‌های مختلف عراق حدود ۲۰ رئیس تشکل بازرگانی، صنایع و سرمایه‌گذاری ملی و استانی عراق نیز حضور دارند؛ همچنین برخی مقامات دولتی سیاسی و اقتصادی عراق نیز از این نمایشگاه بازدید به عمل خواهند آورد.

نماینده ویژه تجاری ایران در عراق گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده مقرر است یک همایش بزرگ تجاری با حضور مهمانان عراقی نمایشگاه و فعالان اقتصادی ایرانی توسط اتاق مشترک بازرگانی ایران- عراق در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شود.

پیلتن تاکید کرد: همچنین برگزاری نشست مشترک میان مسوولان تشکل‌های عراقی و مسوولان اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق و اتاق بازرگانی از دیگر برنامه‌های جانبی این رویداد است.

به گزارش ایرنا، ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO ۲۰۲۴)، به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور با پیش‌بینی بازدید بیش از ۲۰۰۰ تاجر و بازرگان خارجی از ۱۱۹ کشور جهان، از روز ۸ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

رویدادهای مهمی نظیر ایران اکسپو، جدای از معرفی توانمندی‌های صادراتی کشورمان در حوزه‌های مختلف، زمینه‌های قابل‌توجهی را برای ایجاد ارتباط میان فعالان اقتصادی ایران و فعالان اقتصادی خارجی که به توانمندی‌های کشورمان نیازمند هستند، ایجاد می‌کند و عملاً به مثابه یک حلقه واسطه جهت پیوند دادن تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی با آن دسته از کشورها، شرکت‌ها و افرادی عمل می‌کند که به توانمندی‌های کشورمان به شدت نیاز دارند.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *