ثبت ركورد جديد توليد PET باتل در پتروشيمي شهيد تندگويان

مدير مجتمع پتروشيمي شهيد تندگويان با اشاره به جهش 10 درصدي توليد محصولات زنجيره پلي‌اتيلن ترفتالات در 100 روز نخست امسال، گفت: مشكل خوراك نداريم و آماده تامين تقاضاي تابستاني PET باتل هستيم.

به گزارش ایسپیا به نقل از ویکی پلاست صاحبان صنایع به ویژه شرکت های تولید کننده آب معدنی تا پیش از این نسبت به تامین مواد اولیه بطری‌ها ابراز نگرانی می کردند، اما مدیر مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان گفت: این شرکت آماده تامین تقاضای تابستانی این محصولات است.

تامین مواد اولیه بطری های آب معدنی هر سال و در آستانه تابستان بیشتر حس می شود، زیرا تقاضای آب افزایش پیدا می‌کند و این مشکل چند سالی است که بیشتر شده زیرا با آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی، تولید پارازایلین به عنوان ماده اولیه تولید پلی اتیلن کاهش پیدا کرد.

قیمت بطری های آب معدنی در سال گذشته تا ۲ برابر افزایش یافت و این امر باعث نگرانی صاحبان این صنعت در مورد کاهش فروش شد.

امسال نیز با نزدیک شدن به تابستان این نگرانی بیشتر شد، اما در نخستین گام، معاون وز یر نفت در امور پتروشیمی اعلام کرد: این بازار را متعادل نگه می‌داریم و در صورت نیاز، واردات را در دستور کار خود داریم.

محمد عیسی انوشا مدیر مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به جهش ۱۰ درصدی تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در ۱۰۰ روز نخست امسال، اعلام کرده که مشکل خوراک نداریم و آماده تامین تقاضای تابستانی PET بطری هستیم.

انوشا با اشاره به انجام تعمیرات دوره ای در خط دوم تولید PET باتل به منظور تولید پایدار و مطمئن این محصول پلیمری و تامین افزایش تقاضا برای محصول PET باتل در فصل تابستان، گفت: بر این اساس، عملیات تعویض روغن داغ این خط تولید در مدت زمان کمتر از ۱۰ روز و بدون حادثه توسط متخصصان این مجتمع پتروشیمی انجام شد.

وی ضمن اعلام اینکه عملیات تعویض روغن داغ خطوط تولید این پتروشیمی هر چهار تا پنج سال انجام می‌شود، تصریح کرد: با انجام این عملیات تعویض و شارژ روغن داغ و یکسری تعمیرات دوره‌ای، در شرایط فعلی امکان تولید محصول PET باتل با ظرفیت اسمی فراهم شده است.

انوشا تولید واقعی پتروشیمی شهید تندگویان در طول ۱۰۰ روز نخست امسال را حدود ۱۲۰۰ تن در روز و متناسب با نیاز بازار بیان کرد و افزود: در این مدت، تولید در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

یکی از مهمترین پیش شرط های ثبت رکوردهای جدید تولید در پتروشیمی شهید تندگویان تامین کامل و پایدار خوراک پارازایلین این مجتمع پتروشیمی بوده که پارسال با اجرای طرح ارتقای برج‌های جذب واحد تولید پارازایلین در پتروشیمی نوری و افزایش ظرفیت تولید محصول راهبردی پارازایلین تا محدوده ۲۰۰۰ هزار تن در روز و حدود ۷۵۰ هزار تن در سال عملاً زمینه تامین پایدار و مطمئن خوراک غول تولید PET ایران در ماهشهر فراهم شد که یکی از مهمترین پلی استرهای قابل استفاده در تولید الیاف و پنبه مصنوعی برای صنایع نساجی، تولید انواع بطری نوشابه، قوطی و ظروف مورد استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و همچنین صنایع تولید فیلم‌های پلاستیکی است.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *