تولید نفت‌ خام ایران ۶۰ درصد افزایش یافت

به گزارش ایمنا به نقل از ایسپیا :

وزیر نفت با بیان اینکه طی این چند روز درباره آمار تولید و صادرات نفت مطالبی دور از واقعیت مطرح شده است، گفت: روند تولید نفت‌ خام کشور با روی کار آمدن دولت سیزدهم ۶۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از وزارت نفت، جواد اوجی با بیان اینکه طی چند روز گذشته در حق دولت شهید رئیسی به‌ویژه در بخش پیشرفت‌های صنعت نفت و گاز جفا شده است، اظهار کرد: در این چند روز درباره آمار تولید و صادرات نفت مطالبی بیان شد که دور از واقعیت است.

وی افزود: امروز در نشست هیئت دولت آمارهای مربوط به تولید و صادرات نفت را ارائه کردم؛ آمارها ماهانه و در قالب گزارش‌هایی به مقام‌های بلندپایه نظام و کشور، ازجمله رهبر انقلاب، سران سه قوه و برخی رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شوند.

وزیر نفت با اشاره به میانگین تولید نفت در سال‌های مختلف عنوان کرد: در سال ۱۳۹۸ میانگین تولید نفت خام ایران روزانه ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار بشکه بود که در سال ۱۳۹۹ این عدد به روزانه ۲ میلیون و ۱۰۶ هزار بشکه و در خرداد ۱۴۰۰ هم به روزانه ۲ میلیون و ۱۰۷ هزار بشکه رسید.

اوجی تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت شهید رئیسی، تولید نفت به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه و پس از آن در سال ۱۴۰۱ به میانگین ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه و در سال ۱۴۰۲ به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسید و در سال ۱۴۰۳ تاکنون میانگین تولید نفت خام کشور ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار بشکه بوده است.

وی تأکید کرد: این آمارها همان گزارش‌هایی است که ما ماهانه ارسال می‌کنیم و تهیه‌کنندگان آن مسئولیتی ۱۰ ساله دارند؛ گزارش‌های ماهانه نشان می‌دهد که روند تولید نفت ۶۰ درصد افزایش داشته است.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *