ImageHandler.ashx

تعدیل مالیات تولیدکنندگان در راستای حمایت از تولید و اشتغال

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان و کمک به رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار بیان کرد: در لایحه بودجه سال 1401 مانند سال جاری 5 واحد نرخ مالیات تولیدکنندگان تعدیل شده است و امیدواریم این حمایتی که از لحاظ مالی به واحدهای تولیدی می شود در بحث رونق تولید و اشتغال که یکی از دغدغه های دولت است و همچنین افزایش درآمدها و ایجاد ارزش افزوده کمک کند.

به گزارش ایسپیا، آقای مزیکی، مدیرکل امور مالیاتی استان، در گفتگوی خبری با شبکه خبر استان با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع از سیاست های محوری سازمان امور مالیاتی می باشد گفت: ما اعتقاد داریم امور مالیاتی به میزان نرخ مالیاتی با مردم شریک است و در شرایط جدید به شدت بر اصل تکریم ارباب رجوع تاکید داریم.

 

ایجاد کارگروه رفع مشکل استرداد مالیات صادرکنندگان

 

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در ارتباط با استرداد ارزش افزوده برخی از فعالان اقتصادی عنوان کرد: در این بخش پیگیر هستیم و در اولین فرصت تلاش کردیم به واحدهای تولیدی به لحاظ تامین نقدینگی و استردادی که به موجب قانون رفع موانع تولید مکلف هستیم، رسیدگی کنیم و در این راستا جهت تسریع در امور کارگروه ویژه ای تشکیل شده است.

وی افزود: در شرایط موجود صادرات در تامین ارز کشور نقش مهمی دارد و نگرانی تولیدکنندگان به ویژه بخشی از تولید که منجر به صادرات می شود برطرف خواهد شد.

 

مشکل تامین بودجه جهت استرداد مالیات وجود ندارد

 

آقای مزیکی تصریح کرد: در سازمان امور مالیاتی کشور هیچگونه نگرانی و مشکلی در تامین بودجه جهت استرداد مالیات ارزش افزوده وجود ندارد و این بودجه به صورت متمرکز از منابع متمرکز در ستاد سازمان مالیاتی پرداخت می شود و هیچگونه تاثیری بر درآمد استانها نیز نخواهد داشت.

مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان این که بزودی مراحل رسیدگی به استردادها و استخراج آمار و اطلاعات مورد نیاز آغاز و از سازمان امور مالیاتی کشور مطالبه بودجه خواهیم کرد، بیان کرد: سعی سازمان بر این بوده که عمده پرونده های مالیاتی را بر مبنای اظهارنامه های مودیان بپذیرد و تنها تعدادی از پرونده های بااهمیت را بر مبنای موتور ریسک و با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارد گزینش و رسیدگی نماید که در سال جاری تقریبا 70 تا 75 درصد اظهارنامه ها بر اساس خوداظهاری پذیرفته شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان ورود به تراکنش های بانکی را یکی از اختیارات قانونی سازمان امور مالیاتی عنوان کرد و گفت: بر اساس مواد 1 و 230 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر اجازه سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی که اگر اطلاعات مودی مالیاتی با واقعیت تطبیق نداشته و حجم فعالیت را منعکس نمی کند بصورت موردی از بانک مرکزی تراکنش های بانکی مودی را درخواست نماید و همچنین در ماده 30 قانون مالیات بر ارزش افزوده به منظور تعیین دقیق ارزش افزوده از سال 1395 به بعد این اختیار را قانونگذار به سازمان مالیاتی داده که تراکنش های بانکی را از بانک مرکزی تقاضا نماید.

 

تلاش برای رفع مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی تعطیل شده

 

آقای مزیکی با بیان اینکه واحدهای تولیدی که به علت مشکلات مالیاتی کاهش فعالیت و احیانا منجر به تعطیلی شده اند بصورت موردی بررسی می شوند و از تمام ظرفیت های قانونی برای حل مشکل آنان استفاده خواهیم کرد اظهار داشت: یکی از منابع تأمین درآمدهای مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی است و این مبارزه به تولید کمک می کند.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *