انجمن صنایع پلیمر اصفهان

22 April, 2024
7.79°C Tehran

برنامه افزایش ظرفیت بنادر تجاری

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای اقتصاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که براساس اهداف فنی برنامه ششم توسعه تا پایان سال‌جاری به دنبال افزایش ظرفیت بنادر از حدود ۲۵۰ میلیون تن به بالغ بر ۲۸۰ میلیون تن در سال هستیم.

به گزارش «ایسنا»، محمد راستاد در حاشیه بازدید از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد از مراودات بازرگانی کشور از طریق حمل‌ونقل دریایی انجام می شود، بنابراین باید به گونه‌ای زیرساخت‌ها و تجهیزات و روبناهای بنادر را آماده نگه داریم که بتواند پاسخگوی تقاضا برای حوزه تجارت خارجی کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۲۵۰ میلیون تن در سال ظرفیت بنادر تجاری کشور است، افزود: با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در بنادر شمال و جنوب کشور داریم توانستیم به خوبی حمل‌ونقل دریایی کشور را مدیریت کرده و با بالاترین کیفیت و حداقل هزینه تخلیه و بارگیری و نگهداری انواع کالا انجام شود.

راستاد با اشاره به ظرفیت‌های بنادر تجاری کشور، تصریح کرد: خوشبختانه در ارائه خدمات بندری از قبیل واردات و صادرات و ترانزیت محصولاتی که از طریق کشورمان عبور می‌کند کمبود و نقیصه ای وجود ندارد و بنادر به صورت شبانه روز و در تمام شرایط فعال است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص مهم‌ترین پروژه‌هایی که قبل از اتمام دولت تکمیل و بهره برداری می شود، تصریح کرد: طرح‌های توسعه‌ای در بندر شهید رجایی است که انتظار داریم تا پایان خردادماه سال‌جاری به پایان برسد و ما شاهد شروع بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.

وی افزود: اسکله‌های نفتی و پایانه کانتینری بندر شهید رجایی از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای در حال اجراست و با توجه به روند کار پیش‌بینی می‌شود این پروژه در نیمه دوم خردادماه سال‌جاری به بهره‌برداری برسد و همزمان طرح‌های توسعه‌ای متعددی در کشور در حال اجرا یا در مراحل نهایی شدن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه بندر انزلی یکی از بنادر مهم در نوار شمالی کشور محسوب می‌شود، گفت: امروز قابلیت‌ها و توانمندی‌های مجتمع بندری انزلی تشریح شد و اقدامات و برنامه‌های سازمان برای بهبود وضعیت فعالیت بندرانزلی در دستور کار قرار گرفت؛ به‌ویژه لایروبی آب راه های منتهی به بندر و مدیریت رسوب گذاری در حوضچه های مجتمع بندری در دستور کار قرار گیرد تا این بندر در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

وی با اشاره به توسعه حمل‌ونقل کانتینری در مجتمع بندری انزلی، تاکید کرد: با توسعه عملیات کانتینری در مجتمع بندری انزلی، صادرات و واردات با کیفیت و حجم بیشتری صورت بگیرد و امیدواریم با تجهیز ترمینال کانتینری در این بندر شاهد افزایش میزان حمل‌ونقل کانتینری در این بندر باشیم.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سبد خرید