156377875

بررسی راه کارهای افزایش حجم ترانزیت از مسیر ایران

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای ایرنا:

تهران- ایرنا- معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران و دبیر کل اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای(ایرو) در نشستی مشترک در حاشیه هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تیر در ژنو راه‌های افزایش حجم ترانزیت از مسیر ایران را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا از گمرک ایران، در این جلسه مقرر شد گمرک ایران، کارشناسان اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای (IRU) و اتاق بازرگانی ایران در نشستی مشترک نسبت به تهیه گزارش جامع و تخصصی با هدف افزایش حجم ترانزیت و رفع موانع ترانزیتی اقدام کنند.

براساس این گزارش، احصاء مشکلات و موارد موجود در بحث ترانزیت بین ایران و کشورهای همسایه و گزارش آن از سوی گمرک ایران به ایرو برای پیگیری موضوع به منظور افزایش حجم ترانزیت از مسیر ایران از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بوده است.

در پایان نشست مقرر شد دبیر کل ایرو به میزبانی گمرک ایران در ماه های آتی از تجهیزات و زیر ساخت ها کشور در بحث گمرکی و ترانزیتی بازدید کند.

کنوانسیون تیر یک کنوانسیون گمرکی است؛ کارنه تیر یک سند ترانزیت گمرکی است و شرکت های حمل ونقل بین المللی جاده ای قادرند کالاهای صادراتی و یا وارداتی را تحت پوشش این دفترچه و از طریق جاده حمل کنند.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *