انجمن صنایع پلیمر اصفهان

20 April, 2024
7.79°C Tehran
p05-01

ایفای ۷۲ درصدی تعهدات ارزی صادرکنندگان

به گزارش ایسپیا به نقل از دنیای اقتصاد معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به آخرین اطلاعات موجود در بازه زمانی ۲۲ فروردین ۹۷ لغایت ۳۰ آبان‌ماه ۹۹ گفت: ۳/ ۷۰ میلیارد یورو صادرات مشمول رفع تعهدات ارزی توسط صادرکنندگان صورت گرفته که با تعدیل‌های انجام شده، میزان تعهدات ارزی صادرکنندگان در بازه زمانی مذکور ۳/ ۶۰ میلیارد یورو برآورد شده است.

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با بیان این خبر اظهار کرد :  با توجه به فرصت چهار ماهه ایفای تعهدات ارزی، میزان ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان در بازه زمانی ۲۱ فروردین  ۱۳۹۷ لغایت ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹، برابر ۴۳.۵ میلیارد یورو بوده که بر این اساس ۷۲ درصد تعهدات ارزی صادرکنندگان ایفا شده است. وی‌ مصوبه ۲۱۴ ستاد هماهنگی اقتصادی و ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۳۹۷ لغایت ۱۴۰۰ را حائز اهمیت دانست و افزود: امید می‌رود با تمهیدات در نظر گرفته شده ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان، سرعت بیشتری را تجربه کند.

رئیس کمیته اقدام ارزی، بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات را دستورالعملی جامع دانست و ادامه داد: موارد خاص به‌صورت ویژه در کمیته اقدام ارزی مطرح می‌شود و با توجه به تفویض اختیار صورت گرفته در اسرع وقت تصمیم‌گیری و جهت اجرا ابلاغ می‌شود. زادبوم گفت: بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات برآیند نظرات و دیدگاه‌های اعضای کمیته اقدام ارزی در تهران و مراکز استان‌ها بوده و در حال حاضر کمیته اقدام ارزی در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور فعال است و پس از بررسی مشکلات و معضلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی صادراتی،‌  به ارجاع موارد جهت تصمیم‌گیری نهایی به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی مستقر در دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اقدام می‌کند.

معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات به اکثر مشکلات صادرکنندگان در بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات اشاره شده و راهکارهای عملیاتی نیز برای آنها ذکر شده است و بر این اساس، صادرکنندگان می‌توانند با مراجعه به مفاد این بسته در خصوص ایفای تعهدات ارزی خود عمل کنند.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سبد خرید