انجمن صنایع پلیمر اصفهان

23 May, 2024
7.79°C Tehran

اختصاص ۶۰ درصد تسهیلات ریالی صندوق ضمانت صادرات به صادرکنندگان

رئیس سازمان توسعه تجارت از تخصیص بیش از ۶۰ درصد تسهیلات ریالی صندوق ضمانت به صادرکنندگان خبر داد و گفت: صادرکنندگان تا پایان شهریورماه می‌توانند نسبت به ثبت درخواست تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم اظهار کرد: با احتساب منابع بانکی بیش از ۶۰ درصد از تسهیلات ریالی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر‌نفتی به ارزش ۲۴۴۰ میلیارد تومان به جامعه صادرکنندگان اختصاص پیدا کرد.

وی با اشاره به منابع ۲ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی گفت: بانک‌های عامل موظف هستند همین میزان تسهیلات را از منابع داخلی خود به تسهیلات سرمایه در گردش صادرات اختصاص دهند که در این صورت، بانک‌های عامل ظرفیت پرداخت ۱۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات را در حال حاضر دارند.

رئیس سازمان توسعه تجارت عنوان کرد: توسعه دامنه بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات، سرمایه در گردش از محل منابع صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده از ظرفیت کلیه بانک‌های دولتی و خصوصی در سال جهش تولید را خواستار شد.

براساس این گزارش، صادرکنندگان تا پایان شهریورماه فرصت دارند که ضمن اخذ tpo code نسبت به درج درخواست تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از طریق سامانه سپیدار اقدام کنند.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سبد خرید