2585A248-9FDA-46DD-B8B2-86CBC7312D4D

آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده به‌زودی ابلاغ می‌شود

به گزارش ایسپیا به نقل از ایرنا

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، عباس علی‌آبادی امروز دوشنبه در حاشیه آیین پنجاهمین سالگرد تاسیس صندوق ضمانت صادرات ایران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه زمان ابلاغ آیین‌نامه در اختیار وزارت صمت نیست، اظهار داشت: ارز ابزاری در تجارت و اقتصاد محسوب و کارکرد آن بین ساختارهای اقتصادی مختلف مشخص می‌شود که بر همه موضوعات اثر گذار است.

وزیر صمت افزود: در موضوع تامین ارز، نگرانی دولت این است که با یک اقدام نسنجیده، اقتصاد کشور تحت تاثیر قرار بگیرد و معیشت مردم با تغییر نرخ ارز دچار خطر شود؛ بنابراین باید با احتیاط عمل کرد، اما در حوزه واردات خودرو برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و مشکلی آسیب بخش‌های اقتصادی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه ارز تمام موارد برای خودروهای برقی تامین شده است، خاطرنشان کرد: واردات خودرو برای رفع ناترازی انجام می‌شود، در حالی که ابعاد ناترازی در حوزه خودرو با سایر کالاها متفاوت است، به عنوان مثال در برخی کالاها مانند گندم، داشتن یک کیفیت قابل قبول کافی است، اما در مورد خودرو تنوع رنگ، مدل، تکنولوژی و غیره وجود دارد که می‌توانند ناترازی ایجاد کنند.

علی‌آبادی تصریح کرد: تا زمانی که ناترازی در این حوزه‌ها وجود داشته باشد، واردات اقدام درستی است؛ بر همین اساس تلاش داریم با تعیین تعرفه، رقابت سودمند و مناسب به نفع ظرفیت ملی را ایجاد کنیم.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *