جنگ امریکا

آمریکا ایران را تهدید کرد/ روشن می‌کنیم همه گزینه‌ها روی میز است

رابرت مالی (راب مالی) نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعلام کرد: ترجیح ما در قبال برنامه هسته ای ایران گزینه دیپلماتیک است.

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز سه شنبه به وقت محلی در گفتگو با رادیوی ملی آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران افزود: ترجیح ما گزینه دیپلماتیک است و فکر می‌کنم که این واقعا ثابت شده است که مؤثرترین و پایدارترین راه برای اطمینان از عدم دستیابی ایران به بمب (هسته ای)  است.

 مذاکره کننده ارشد آمریکا در گفتگوهای غیرمستقیم با ایران در عین حال گفت: اما ما برای بازدارندگی نیز مسیر مشخصی داریم.

راب مالی در تداوم هراس واشنگتن از پیشرفت های هسته ای ایران بار دیگر به خروج دولت قبلی آمریکا از برجام انتقاد کرد و گفت: همانطور که رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی گفته اند این یک تصمیم بی پروا بود که ما را در وضعیت بسیار بدتری قرار داد.

این مقام ارشد آمریکایی در عین حال مدعی شد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بارها به صراحت گفته است که اجازه نخواهیم داد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

وی در تداوم ادعاهای واشنگتن علیه برنامه هسته ای ایران که همواره تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده است، گفت: در صورتی که ایران گامهایی بردارد که به منزله تصمیم برای دستیابی به سلاح هسته‌ای باشد، آمریکا از ابزارهای بازدارنده‌ای استفاده خواهد کرد تا برای آنها روشن کند که همه گزینه‌ها روی میز است.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *